środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

VI Nocny Turniej Piłki Nożnej zakończony sukcesem! Ta noc należała do nich!

2014-09-04 13:00:30 (ost. akt: 2014-09-05 10:10:04)
Zwycięzcy nocnego turnieju - Black Shadows (Ełk)

Zwycięzcy nocnego turnieju - Black Shadows (Ełk)

Autor zdjęcia: A.Ch.

Z udziałem dwunastu drużyn, w ostatni piątek sierpnia, na orzyskim Orliku rozegrany został VI Nocny Turniej Piłki Nożnej. Tradycyjnie zawody te były zwieńczeniem wakacyjnego cyklu imprez sportowych, przygotowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Na starcie zawodów stanęło dwanaście drużyn, które powalczyły o Puchar Burmistrza Orzysza. Wśród amatorów nocnego grania stanęły drużyny z Orzysza, Ełku, Mikołajek, Gaudynku oraz z Kowala Oleckiego. Wszystkie zespoły zostały podzielone na cztery grupy eliminacyjne. Stawką rywalizacji w każdej z nich był awans do czołowej trójki turnieju.

Zawodnicy ze wszystkich drużyn walczyli najlepiej jak potrafili z przeciwnikami oraz… z niską temperaturą nawet dobrze się przy tym bawili. Na szczęście dla zawodników oraz kibiców po rozgrywkach czekały ciepłe kiełbaski oraz gorąca herbata.

W piątek nie mogło zabraknąć wielkich emocji oraz głośnego zagrzewania zawodników do walki o punkty. Mecze rozgrywały się jeden po drugim, a kibice nie zniechęceni coraz późniejszą porą kibicowali pełną parą, mając nadzieję, że to właśnie ich drużyna zwycięży.

W fazie grupowej najlepiej poradzili sobie zawodnicy z Huraganu Wojnowo, Ściana Team, 15 Batalion Saperów, Olibaba, Bomiru, BRK, Biedronka Team, Black Shadows i to oni powalczyli w ćwierćfinale o najlepsze miejsca. Do półfinału zakwalifikowały się drużyny Huragan Wojskowo, BRK, Olibaba oraz Black Shadows.

W półfinale pierwszy mecz rozpoczęli zawodnicy z Huragan Wojnowo i BRK. Mecz rozpoczął się bardzo intensywnie- zawodnicy obu drużyn dzielnie walczyli o cenne punkty. Mecz zakończył się remisem 1:1. Aby wyłonić zwycięzców i przejść do finału zawodnicy obu drużyn musieli wykonać rzuty karne, które zdecydowały o tym, kto przejdzie dalej. Bramkarz z Huraganu prawie bezbłędnie bronił swojej bramki i wpuścił piłkę tylko raz, natomiast bramkarz z drużyny przeciwnej przepuścił trzy gole, dzięki czemu Huragan przeszedł do finału.

W drugim meczu półfinałowym zmierzyli się zawodnicy z Olibaba i Black Shadows. Żadna drużyna nie pozwoliła na to, aby którykolwiek zawodnik trafił do bramki. Po emocjonującym spotkaniu mecz zakończył się również remisem 0:0. Tutaj też zawodnicy musieli wykonać rzuty karne, aby wyłonić zwycięzcę. Piłkarze z Black Shadows wykonali trzy idealne trafienia do bramki i przeszli do finału.

W finale spotkały się drużyny z Huraganu i Black Shadows. W decydującej walce o Puchar Burmistrza Orzysza zawodnicy z Ełku (Black Shadows) pokazali swoim rywalom, kto jest tu najlepszym strzelcem tego turnieju i to właśnie oni sięgnęli po najcenniejsze trofeum. Dokonali tego pokonując w finale Huragan 0:3.

Wśród indywidualnych wyróżnień przyznanych przez organizatorów, królem strzelców okazał się zawodnik z Olibaba zdobywając 6 goli – Szymon Niesterów. Najlepszym zawodnikiem wybrano Łukasza Szmytki (Black Shadows), zaś najlepszym bramkarzem okazał się Przemysław Bastek z drużyny Huragan Wojnowo.

W trakcie ceremonii zakończenia turnieju, nagrody zawodnikom wręczyła Anna Rogińska, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Orzyszu.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy, dziękujemy za emocje i wspólnie spędzone chwile i zapraszamy za rok!

A.Ch.

Klasyfikacja końcowa :
1.Black Shadows (Ełk)
2.Huragan Wojnowo
3.Olibaba (Kowale Oleckie)
4.BRK (Ełk)
5.15 Batalion Saperów, Bomir, Ściana Team, Biedronka Team
9.Dekada 70, Zmechy Orzysz, Śniardwy Puidukoda Polska, MONAR GaudynkiPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB