Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

VI Nocny Turniej Piłki Nożnej zakończony sukcesem! Ta noc należała do nich!

2014-09-04 13:00:30 (ost. akt: 2014-09-05 10:10:04)
Zwycięzcy nocnego turnieju - Black Shadows (Ełk)

Zwycięzcy nocnego turnieju - Black Shadows (Ełk)

Autor zdjęcia: A.Ch.

Z udziałem dwunastu drużyn, w ostatni piątek sierpnia, na orzyskim Orliku rozegrany został VI Nocny Turniej Piłki Nożnej. Tradycyjnie zawody te były zwieńczeniem wakacyjnego cyklu imprez sportowych, przygotowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Na starcie zawodów stanęło dwanaście drużyn, które powalczyły o Puchar Burmistrza Orzysza. Wśród amatorów nocnego grania stanęły drużyny z Orzysza, Ełku, Mikołajek, Gaudynku oraz z Kowala Oleckiego. Wszystkie zespoły zostały podzielone na cztery grupy eliminacyjne. Stawką rywalizacji w każdej z nich był awans do czołowej trójki turnieju.

Zawodnicy ze wszystkich drużyn walczyli najlepiej jak potrafili z przeciwnikami oraz… z niską temperaturą nawet dobrze się przy tym bawili. Na szczęście dla zawodników oraz kibiców po rozgrywkach czekały ciepłe kiełbaski oraz gorąca herbata.

W piątek nie mogło zabraknąć wielkich emocji oraz głośnego zagrzewania zawodników do walki o punkty. Mecze rozgrywały się jeden po drugim, a kibice nie zniechęceni coraz późniejszą porą kibicowali pełną parą, mając nadzieję, że to właśnie ich drużyna zwycięży.

W fazie grupowej najlepiej poradzili sobie zawodnicy z Huraganu Wojnowo, Ściana Team, 15 Batalion Saperów, Olibaba, Bomiru, BRK, Biedronka Team, Black Shadows i to oni powalczyli w ćwierćfinale o najlepsze miejsca. Do półfinału zakwalifikowały się drużyny Huragan Wojskowo, BRK, Olibaba oraz Black Shadows.

W półfinale pierwszy mecz rozpoczęli zawodnicy z Huragan Wojnowo i BRK. Mecz rozpoczął się bardzo intensywnie- zawodnicy obu drużyn dzielnie walczyli o cenne punkty. Mecz zakończył się remisem 1:1. Aby wyłonić zwycięzców i przejść do finału zawodnicy obu drużyn musieli wykonać rzuty karne, które zdecydowały o tym, kto przejdzie dalej. Bramkarz z Huraganu prawie bezbłędnie bronił swojej bramki i wpuścił piłkę tylko raz, natomiast bramkarz z drużyny przeciwnej przepuścił trzy gole, dzięki czemu Huragan przeszedł do finału.

W drugim meczu półfinałowym zmierzyli się zawodnicy z Olibaba i Black Shadows. Żadna drużyna nie pozwoliła na to, aby którykolwiek zawodnik trafił do bramki. Po emocjonującym spotkaniu mecz zakończył się również remisem 0:0. Tutaj też zawodnicy musieli wykonać rzuty karne, aby wyłonić zwycięzcę. Piłkarze z Black Shadows wykonali trzy idealne trafienia do bramki i przeszli do finału.

W finale spotkały się drużyny z Huraganu i Black Shadows. W decydującej walce o Puchar Burmistrza Orzysza zawodnicy z Ełku (Black Shadows) pokazali swoim rywalom, kto jest tu najlepszym strzelcem tego turnieju i to właśnie oni sięgnęli po najcenniejsze trofeum. Dokonali tego pokonując w finale Huragan 0:3.

Wśród indywidualnych wyróżnień przyznanych przez organizatorów, królem strzelców okazał się zawodnik z Olibaba zdobywając 6 goli – Szymon Niesterów. Najlepszym zawodnikiem wybrano Łukasza Szmytki (Black Shadows), zaś najlepszym bramkarzem okazał się Przemysław Bastek z drużyny Huragan Wojnowo.

W trakcie ceremonii zakończenia turnieju, nagrody zawodnikom wręczyła Anna Rogińska, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Orzyszu.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy, dziękujemy za emocje i wspólnie spędzone chwile i zapraszamy za rok!

A.Ch.

Klasyfikacja końcowa :
1.Black Shadows (Ełk)
2.Huragan Wojnowo
3.Olibaba (Kowale Oleckie)
4.BRK (Ełk)
5.15 Batalion Saperów, Bomir, Ściana Team, Biedronka Team
9.Dekada 70, Zmechy Orzysz, Śniardwy Puidukoda Polska, MONAR Gaudynki
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB