Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Zaniedbanie działki gminnej przez urzędników!

2014-08-29 16:00:00 (ost. akt: 2014-08-29 08:42:19)
Wykoszone miejsce to działka prywatna, a zachwaszczony teren należy do gminy....

Wykoszone miejsce to działka prywatna, a zachwaszczony teren należy do gminy....

Autor zdjęcia: K.P.

Samorząd gminny jest odpowiedzialny za utrzymanie walorów kulturowych i krajobrazowych przestrzeni publicznej, jednak jest to zauważalne tylko na ograniczonych obszarach , szczególne w centrach miast. Pozostałe obszary pozostające w gestii podmiotów publicznych są często zaniedbane, co wpływa negatywnie na ogólny wizerunek gminy.

Przy plaży wiejskiej w Wierzbinach możemy zobaczyć linię brzegową porośniętą wysokimi trawami i trzcinami. Zaistniałą sytuację zgłosili do nas państwo Chrzanowscy, których działka graniczy z terenem gminnym przeznaczonym pod plażę. Od dłuższego czasu interwencje mieszkańców w sprawie wykoszenia zachwaszczonej działki, drogi pożarowej oraz linii brzegowej nie przynoszą rezultatów. Trzy lata temu sołtys wsi na własny koszt oczyścił ten obszar z rozmaitych zarośli. W tym roku pozostawił sprawę w rękach mieszkańców, którzy domagali się od gminy uporządkowania tych obszarów przyjeziornych. Z wypowiedzi sołtysa wynika, że jeżeli mieszkańcy chcieli plażę to niech sami dbają o wykaszanie trawy.

Osoby chcące skorzystać z kąpieli w jeziorze, przechodzą przez prywatne działki, gdyż przez zarośnięte gminne nie mogą.

Wykaszanie traw oraz likwidacja chwastów powinna być co roku przeprowadzana od wiosny do jesieni. Ponadto tak zaniedbane grunty wpływają negatywnie na estetyczny wygląd krajobrazu naszej gminy oraz stają się sprzyjającym siedliskiem dla bytowania i intensywnego rozmnażania się szkodników glebowych, gryzoni, ślimaków itp. A także stwarzają duże utrudnienia w użytkowaniu i pielęgnacji obszarów sąsiednich (przez wysiew chwastów).

K.P.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB