Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Czwarte zwycięstwo! Śniardwy nadal liderem!

2014-08-28 16:00:41 (ost. akt: 2014-08-28 14:41:20)

Autor zdjęcia: A.Ch.

W minioną niedzielę 24 sierpnia 2014 r. o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Orzyszu zebrały się tłumy kibiców. Nie zważając na padający deszcz dzielnie dopingowali orzyskich piłkarzy, gdzie mogli zobaczyć celnie strzelone trzy gole.

Śniardwy na własnym boisku dzielnie rywalizowały z drużyną Łyną Sępopol . W deszczowe popołudnie zielono-niebiescy zaprezentowali się iście po królewsku, aż miło było popatrzeć na ich wyczyny. Każdy kibic przychodząc na mecz za każdym razem chciałby obejrzeć takie zagrania swoich piłkarzy.

Zielono-niebiescy zagrali fantastycznie. Choć pogoda nie dopisała tego dnia to nie przeszkodziło im to aby zwyciężyć ten pojedynek. Publiczność mogła zobaczyć trzy gole strzelone przez swoich ulubieńców.

W 16 minucie spotkania prowadzenie wywalczył Jan Sidorowicz zdobywając bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego. Na kolejne dwa trafienia musieliśmy poczekać do drugiej połowy meczu. W 61 i 88 minucie meczu dwa trafienia należały do Adama Marcinkiewicza. Mogliśmy liczyć na więcej goli, ale napastnik Śniardw raz trafił w słupek, a innym razem bramkarz z Łyny popisał się niezwykłą skutecznością.

W tym spotkaniu mogliśmy zobaczyć różne taktyki i akcje oraz nie zabrakło żółtych kartek. Zawodnicy nieźle dawali sobie radę przy śliskiej murawie. Nie raz mogliśmy zobaczyć jak piłkarze obu drużyn ślizgali się po boisku.

Gdy rozległ się ostatni gwizdek, spotkanie zakończyło się zwycięstwem dla Śniardw. Zielono-niebiescy zanotowali czwarte zwycięstwo w V Lidze. Kolejce cenne trzy punkty trafiły dla orzyszan.

Zawodnicy Śniardw zapisali się w historii jako jedyny zespół V Ligi, który nie stracił ani jednej bramki. Pod opieką Pawła Konopki zawodnicy dzielnie walczą aby fotel lidera nie zajął ktoś inny, chociaż już depczą im po piętach drużyna z Mazur Ełk z 10 pkt oraz Orlęta Reszel również z 10 pkt. Dzielą ich tylko punkty w bilansie strzelonych bramek.

Liderzy V Ligi udowadniają nam, że intensywny trening oraz motywacja pozwala osiągnąć cel.

Następną 6 kolejkę zagrają na wyjeździe w Biskupcu. 30 sierpnia (sobota) 2014 r. o godzinie 16:00 Śniardwy zmierzą się z BKS Tęcza Biskupiec. Czy zdobędą kolejne trzy punkty dla drużyny? Czy dalej utrzymają się na fotelu lidera? Tego dowiecie się w sobotę na meczu.

A.Ch.

Śniardwy Orzysz – Łyna Sępopol 3:0 (1:0)
1:0 (16’) Jan Sidorowicz, 2:0 (61’) Adam Marcinkiewicz, 3:0 (88’) Adam Marcinkiewicz

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Radosław Laszkowski, Robert Maniurski, Artur Kropiewnicki, Paweł Kolator, Tomasz Jarosz, Jan Sidorowicz, Piotr Kowalczyk (78’ Krzysztof Czaplicki), Karol Szymanowski, Piotr Talaga, Adam Marcinkiewicz oraz Nikodem Kutnik, Wiesław Kosiorek, Łukasz Ormanowski, Jacek Modzelewski