Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Festyny pełne atrakcji

2014-08-23 12:00:00 (ost. akt: 2014-08-21 15:32:57)
Festyn wiejski w Ogródku

Festyn wiejski w Ogródku

Autor zdjęcia: M.K.

Kolejne festyny wiejskie już za nami. W ubiegły weekend mogliśmy bawić się w Ogródku i Piankach.

W sobotę tuż po godzinie 18:00 rozpoczęła się zabawa w Ogródku i Klus. Pierwszą zaplanowaną atrakcją jaką mogliśmy zobaczyć był mecz piłki nożnej o Puchar Posła Zbigniewa Włodkowskiego. Drużyna Posła walczyła z drużyną Ogródka i Klus. Mecz wzbudził ogromne emocje zawodników jak i kibiców obu drużyn. Początkowo niepewni zawodnicy drużyny Ogródka pokazali na co tak na prawdę ich stać. Już po pierwszej połowie prowadzili 1:0 z drużyną Gości. Zacięta gra obu zespołów sprawiała, że mecz był bardzo interesujący. Wiele zwrotów akcji, sytuacji podbramkowych i niecelnych podań to tylko kilka z sytuacji jakich nie mogli wykorzystać zawodnicy z drużyny Posła. W pewnym momencie zawodnicy Gości stwierdzili, że po prostu bramka Gospodarzy jest zaczarowana. Tuż przed końcem meczu zawodnicy z Ogródka strzelili jeszcze jedną bramkę i tym przypieczętowali swoje zwycięstwo. Wynik spotkania 2:0. Nie obyło się oczywiście bez kontuzji. Ucierpiał jeden z zawodników z Ogródka. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i serdecznie pozdrawiamy - powiedzieli tuż po meczu zawodnicy z przeciwnej drużyny.

Cały mecz to dobra zabawa oraz sportowa rywalizacja zgodna z zasadami fair play. Puchar wręczył Poseł Zbigniew Włodkowski wraz z wicestarostą Markiem Wysockim oraz kapitanem drużyny Gości - Liderem FML w Orzyszu Zbigniewem Rutkowskim. Drużyna Ogródka na czele z kapitanem Kazimierzem Nazarkiewicz- sołtysem wsi Klusy otrzymała zdobyty puchar. Następne atrakcje jakie mogliśmy zobaczyć to wspaniałe gry i zabawy dla dzieci zorganizowane i przeprowadzone przez pracowników Domu Kultury w Orzyszu. Nie zabrakło również pokazu „lania wody” w wykonaniu strażaków OSP z Ogródku. Jednostka ochotników pokazała co potrafi. „Brakuje im sprzętu a w szczególności wozu strażackiego, o który będę walczyła. Stawiam na swoich strażaków, warto w nich inwestować”- powiedziała pani sołtys z Ogródka Aleksandra Onoszko. Przy ognisku można było upiec kiełbaskę. A na stołach nie zabrakło pyszności jakie przygotowano specjalnie na ten festyn. Już o 20:00 mogliśmy posłuchać występu zespołu ludowego z Rożyńska „ Ale Babki” a całą imprezę swym wokalem uświetnił Włodzimierz Czykieta. Cała zabawa była zorganizowana przez sołtysów wsi Ogródek i Klus dla ich mieszkańców.

W niedzielę o godzinie 18:00 zaczął się festyn wiejski w Piankach zorganizowany przez radę sołecką. Pierwszą atrakcją były konkursy dla dzieci i dorosłych. Wyjątkowe konkurencje sprawiły wiele uśmiechów na twarzach uczestników. Gry i zabawy przeprowadziła Pani Magda Chmielewska. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody w postaci artykułów szkolnych, zabawek i słodyczy. Zespół Kover pana Przemysława Rybasow zadbał o miłą atmosferę i świetną zabawę w rytmie hitów wszechczasów. Wszyscy dobrze się bawili. Szaleństwom na parkiecie nie było końca. Nie zabrakło również grillowanej kiełbaski oraz innych pyszności przygotowanych dla przybyłych mieszkańców. Długie kolejki ustawiały się by spróbować tych smakołyków. Impreza trwała do późnych godzin wieczornych.

M.K.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB