Poniedziałek, 21 września 2020. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Kolejne interwencje naszych strażaków

2014-08-07 10:00:32 (ost. akt: 2014-08-07 08:47:05)

Autor zdjęcia: OSP Orzysz

Orzyscy strażacy odnotowali kolejne zdarzenia, do których zostali zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Piszu.

W sobotę 2 sierpnia o godz. 12.57 zastęp ratowników wyjechał do kolizji drogowej w Wierzbinach, gdzie samochód osobowy jadący od strony Orzysza uderzył w tył samochodu skręcającego na jedną z posesji. Oba samochody zostały uszkodzone. Strażacy zneutralizowali rozlane na jezdnię płyny eksploatacyjne oraz kierowali ruchem.

Kilka godzin wcześniej (godz. 4.37) zostali wezwani do zadymienia w okolicach miejscowości Grądy. Po dotarciu na miejsce okazało się, że właściciel jednej z działek postanowił spalić gałęzie pochodzące z prac porządkowych. Alarm został potraktowany jako fałszywy w dobrej wierze.

1 sierpnia strażacy wyjechali do wezwania na ul. Osiedle Robotnicze gdzie na prośbę mieszkańców zdjęli z drzewa wystraszonego kota.

30 lipca o godz. 18.31 zastęp z OSP Orzysz przy wsparciu OSP Góra prowadził działania polegające na dogaszaniu pogorzeliska po pożarze, który strawił kilka hektarów lasu w leśnictwie Rząśniki.

A.Ch.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB