Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Spływ Kajakowy

2014-07-25 12:30:00 (ost. akt: 2014-07-24 09:28:20)

Autor zdjęcia: MOSiR Orzysz

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu w sobotę 19 lipca zorganizował spływ kajakowych szlakiem im. Michała Kajki.

Trasa spływu prowadziła od Plaży Miejskiej, rzeką Orzyszą do jeziora Tyrkło. "Orzyski Szlak Kajakowy im. M. Kajki" jest jednym z ciekawszych szlaków mazurskich. Jego patronem jest Michał Kajka, artysta i poeta ludowy, który mieszkał i tworzył we wsi Ogródek.
Płynąc tą trasą można podziwiać jeziora, które w 2007 roku były nominowane przez szwajcarską firmę New Open World Corporation (NOWC) do „Siedmiu Nowych Cudów Świata”. Jest to stosunkowo łatwa trasa wiodąca kanałami i jeziorami, która prowadzi kajakarza w interesujące miejsca i zakątki. Szlak ten jest niewątpliwie bardzo atrakcyjny ze względu na możliwość podziwiania z kajaku pięknych walorów przyrody. Trasa wiedzie przez różnego typu lasy, bogatą roślinność wodną, zabagnienia oraz łąki i pola, na których można wypatrzeć rzadkie ptaki i liczne zwierzęta. Największym atutem tej trasy jest bezpośredni kontakt z przyrodą. Najlepszym miejscem obdarzonym przez naturę do aktywnego wypoczynku jest niewątpliwie Gmina Orzysz. Zgromadzone na szlakach wodnych i rowerowych cenne zabytki dziedzictwa kulturowego, otoczone niezwykłymi elementami przyrody, prezentują piękno tradycji i miejscowe zwyczaje.

M.CH.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB