Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Mamy zwycięzcę rozgrywek!

2014-06-18 14:45:47 (ost. akt: 2014-06-18 15:01:31)

Autor zdjęcia: A.Ch.

13 czerwca 2014 r., odbyła się ostatnia kolejka Amatorskiej Piłki Nożnej na boisku „Orlik”.

Zawodnicy byli pod wielką presją i zaciętą rywalizacją aby zdobyć pierwsze miejsce. Po 8 tygodniach zakończyła się ciekawa rywalizacja. Z Gminy Orzysz w rozgrywkach wzięło udział 9 drużyn z miasta i także z sołectw. Po wielu zmagań oraz porażek udało się wyłonić zwycięzcę pierwszego takiego typu rozgrywek. KS Afera Cierzpięta była z siebie dumna kiedy to oni zdobyli pierwsze miejsce i zabrała rywalom puchar. Jesteśmy wdzięczni kibicom jak i zawodnikom za ducha walki jakiego mieli w sobie po tylu tygodniach, miejmy nadzieję, że więcej takich rozgrywek odbędzie się w naszej Gminie.

Pod patronatem Posła na Sejm Zbigniewa Włodkowskiego. Organizatorem był Młodzieżowy Klub Sportowy , który nie tylko organizuje takiego typu turnieje, ale także posiada drużynę młodzieżową kategorii trampkarze, która to drużyna bierze udział w rozgrywkach ligowych WMZPN w Olsztynie ( rocznik 1999 i młodsi).


Końcowa tabela rozgrywek
1. KS Afera Cierzpięta
2. Promil
3. Bomir
4. 15 BS
5. Gaudynki
6. FC Strażacy nr 1
7. Mikosze
8. Dekada 70
9. OSP Orzysz Introtel

Najlepszy strzelec rozgrywek- Nikiel Jakub (KS Afera Cierzpięta)
Najlepszy bramkarz rozgrywek- Nieszczerzewski Mariusz (Mikosze)
Drużyna Fair Play- KS Afera Cierzpięty


Nagrody ufundował Poseł na Sejm Zbigniew Włodkowski, a w jego imieniu wręczył wicestarosta Marek Wysocki.


Opinia Organizatora
Drużyny rywalizowały bardzo ambitnie należy podkreślić dobrą grę drużyny Cierzpiąt, która to wygrała 7 razy i 1 raz remis - zajęli pierwsze miejsce.
Podkreślić też należy grę drużyny Bomir, która zaczęła słabo, ale od połowy rozgrywek zmobilizowali się i w końcowym efekcie zajęli 3 pozycję. Organizator zaprasza już teraz na następne rozgrywki wrzesień - październik tego roku.


Sprostowanie:
Sprostowanie artykułu z dnia 15.05.2013 r., gazety „Obywatel Orzysza” nr. wydania 31.
Po ukazaniu się artykułu „Za nami IV Kolejka Amatorskiej Piłki Nożnej” zawodnicy z Bomiru mogli poczuć sie urażeni, za co najmocniej przepraszamy. Wszystkim zawodnikom należy się uznanie za ich waleczność, determinację oraz zagranie meczów w atmosferze fair play.

Drużyna Bomiru tworzą amatorzy i pasjonaci piłki nożnej i nie gra tam żaden zawodowy piłkarz.

Za nasz błąd bardzo przepraszamy.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. x #1420732 | 95.40.*.* 18 cze 2014 18:00

    Organizację tego turnieju należy ocenić na dopuszczający z wieeelkim minusem. Niekompetencja organizatora nie znała granic, zaczynając od sędziowania, brak regulaminu rozgrywek i (lub) jego nieznajomości przez „sędziów”, poprzez brak rzeczowych informacji co do godziny rozgrywania meczy. Jednym słowem porażka, stanowcze NIE dla tego typu turniejów w przyszłości. Szkoda nerwów. A propos ilu zawodników ze zwycięskiej drużyny jest mieszkańcami naszej Gminy szanowny Redaktorze?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz