Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Obchody 223. rocznicy Konstytucji 3 maja

2014-05-08 16:17:32 (ost. akt: 2014-05-08 16:27:27)
Uroczystości trzeciomajowe w Orzyszu

Uroczystości trzeciomajowe w Orzyszu

Autor zdjęcia: A. Ch.

W centrum Orzysza przy pomniku upamiętniającym 1600 żołnierzy i uchodźców Polskich internowanych przez władze niemieckie na terenie Orzysza podczas wojny Polsko-Bolszewickiej w sierpniu 1920 r. odbyła się pierwsza część uroczystości związanych z obchodami 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Pod pomnikiem zebrały się poczty sztandarowe, Kompania Honorowa 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, poseł na Sejm RP Zbigniew Włodkowski, władze samorządowe na czele z burmistrzem Orzysza, przedstawiciele wojska, goście oraz mieszkańcy miasta.
Pod pomnikiem wieńce złożyli burmistrz Tomasz Sulima, poseł Zbigniew Włodkowski, wicestarosta Marek Wysocki, przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Wasilewski wraz z radnymi, Koło Łowieckie „Cyranka”, harcerze, przedstawiciele Zarządu Miejsko-Gminnego PSL w Orzyszu, a także reprezentacje szkół i instytucji gminnych.
Następnie rozpoczęto uroczysty Apel Poległych, po którym Kompania Honorowa Wojska Polskiego zaakcentowała uroczystość oddaniem salwy honorowej.
Dalsza część uroczystości kontynuowana była w Kościele Matki Bożej Szkaplerznej, gdzie o godz. 9:30 rozpoczął się montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów orzyskiego gimnazjum. Mszą Św. w intencji Ojczyzny, celebrowaną przez ks. kanonika Lecha Gardockiego.
Tego samego dnia w Ogródku Jordanowskim w Orzyszu odbył się Przegląd Młodych Talentów oraz koncert formacji taneczno-wokalnej Jorrgus.

A.R.
Zdjęcia dzięki uprzejmości Domu Kultury w Orzyszu


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB