Piątek, 13 grudnia 2019. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

„Majowa wyprawa po słońce”

2014-05-08 13:38:10 (ost. akt: 2014-05-08 13:41:23)

Autor zdjęcia: Dom Kultury w Orzyszu

Drugiego dnia majówki odbył się kolejny już Rajd rowerowy, w którym udział wzięli zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi mieszkańcy Orzysza i okolic.

Tegoroczna trasa liczyła sobie 24 km długości i prowadziła przez Mikosze, Nowe Guty, Szwejkówko i z powrotem do Orzysza. Uczestnicy spotkali się punkt o 10 rano w piątek pod Urzędem Miasta, gdzie sprawdzono obecność oraz udzielono wskazówek i rad, dotyczących bezpiecznego poruszania się w grupie rowerowej.
Trasa była malownicza i o średnim poziomie trudności, ale pamiętać trzeba było o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas przejazdu ruchliwą drogą z Orzysza do Mikosz. Potem rowerzyści poruszali się już polnymi drogami, gdzie było bezpieczniej i z pewnością przyjemniej, chociaż czekały na nich również piaszczyste i górzyste odcinki.
Rajdowi przewodniczyła dyrektor Domu Kultury w Orzyszu Beata Szymankiewicz, a grupę zamykał Artur Kurzela, również z Domu Kultury. Uczestnicy ustawili się według stopnia swojej sprawności – najlepsi kondycyjnie z tyłu grupy, a najsłabsi z przodu, tak, aby to oni nadawali tempo rajdowi.
W Nowych Gutach wszyscy rajdowicze skorzystali z postoju, na którym można było zjeść posiłek napić się czegoś ciepłego oraz zregenerować siły przed dalszą podróżą.
Pogoda z początku niekoniecznie dopisywała, ponieważ było bardzo zimno, ale z czasem wyszło słońce i zrobiło się naprawdę ciepło i przyjemnie.
A. R.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Domu Kultury w Orzyszu
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. czytelniczka #1395169 | 5.184.*.* 14 maj 2014 07:44

    Oby więcej takich społecznych inicjatyw integrujących mieszkańców Orzysza i okolic. Wydaje mi się,że dobrym pomysłem byłoby również współtworzenie naszej lokalnej gazety. Orzyszanie mogliby włączyć się biorąc czynny udział w kształtowaniu naszej gazetki. Można by było ogłosić jakieś konkursy (nie koniecznie z nagrodami-wystarczą tylko wyróżnienia),np. fotograficzny-najładniejszy pejzaż,zachód słońca,najładniejsza dziewczyna Orzysza lub w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka- najładniejszy portret dziecka. Myślę, iż nie są to głupie pomysły-a wręcz odwrotnie. Mam nadzieję,że przez takie inicjatywy miejscowa ludność poczuje się potrzebna i bardziej dowartościowana. Mam nadzieję, że mój komentarz zostanie przez kogoś odczytany i może uda nam się coś razem zdziałać. Pozdrawiam serdecznie. Stała czytelniczka.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz