Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Tydzień na sportowo

2014-04-22 06:00:00 (ost. akt: 2014-04-16 11:44:11)

Za miesiąc rozpoczyna się Europejski Tydzień Sportu, z którego to okazji odbędzie się XX Jubileuszowy Turniej Miast i Gmin. Do tegorocznej rywalizacji przystąpi także i nasz Orzysz!

Celem organizacji Turnieju Miast i Gmin jest promowanie uprawiania sportów wśród wszystkich Polaków. Udział mogą brać chętni w każdej kategorii wiekowej – liczyć się będą zarówno szkolne zajęcia „SKS”, treningi w klubach sportowych, jak i zajęcia grup mieszkańców na obiektach miejscowej bazy sportowej.
Wygrywa ten samorząd, któremu uda się zorganizować więcej imprez sportowych, a tym samym zachęci większa ilość mieszkańców do uprawiania sportu. Miasta i gminy są podzielone na kategorie, w ramach których rywalizują między sobą. W zeszłym roku w kategorii gmin liczących 7,500-15,000 mieszkańców zajęliśmy 35 miejsce na 118 startujących.
Jeśli w tym roku uda nam się nieco poprawić nasz wynik i trafić do pierwszej 20., mamy szansę na otrzymanie premii finansowej, która przeznaczona zostanie na zakup sprzętu sportowego.
Jak wiemy – sport to zdrowie, więc nie dajmy się lenistwu i ruszmy do walki. Warto wstać od komputera lub telewizora stołu i razem z rodziną lub znajomymi spędzić ten czas chociaż trochę aktywnie.

A.R.

Bądź na bieżąco! Dołącz do nas na Facebooku!
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB