Niedziela, 20 września 2020. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

SONDA ULICZNA

2014-04-05 20:00:00 (ost. akt: 2014-04-03 15:39:02)

Zapytaliśmy mieszkańców Orzysza co myślą o grach logicznych i czy w nie grają.

Małgorzata (Orzysz):
Sama już nie gram w żadne gry planszowe, kiedyś jak dzieci były małe to i owszem. Obecnie zamiast grać w gry wolę uprawiać sport, dużo biegam, chodzę na siłownie. Sporadycznie zdarza się, że jak brat przyjedzie to razem zagramy w jakieś gry. Wiem, że ostatnio na MOSiR-że odbywały się zawody w szachy, ale sama nie brałam udziału, nie jestem taka dobra.

Marian (Orzysz):
W gry planszowe wcale nie gram. Jak byłem młodszy czasami grałem w szachy i tak mnie ta gra wciągała, że potrafiłem bardzo dużo czasu nad nią siedzieć. Teraz wolę grać w karty. Poker lub remibrydż nie dość że zapewniają rozrywkę to jeszcze dostarczają dodatkowych emocji jak się gra o duże stawki.


Monika Olszewska (Orzysz):
Obecnie nie mam za dużo czasu żeby grać w jakiekolwiek gry. Przy małym dziecku mam naprawdę dużo pracy. Poczekam jak synek podrośnie i wtedy na pewno kupie mu dużo gier planszowych. Jak byłam młodsza sama dużo grałam. Najlepiej pamiętam monopol, to była moja ulubiona gra. Lubiłam też grać w karty, dość dobra byłam w tysiąca, ale zaczynałam od najprostszej wojny.


Agnieszka Rafa (Orzysz):
Nieraz sporadycznie zagramy w jakieś gry. Kiedyś bardzo często wyciągaliśmy takie logopedyczne gry. Jak córka chodziła na zajęcia logopedyczne to one miały jej pomóc. A ostatnio w co graliśmy to „Prawo jazdy rowerowe”. Gra ta pomaga opanować wiedzę do egzaminu na kartę rowerową. Na pewno z takiej gry lepiej jest zapamiętać wiedzę niż ze zwykłego podręcznika. Bawiąc uczą. Mój młodszy syn nie za bardzo przepada na grami planszowymi, on woli x-boxa i inne gry komputerowe. Staram się kupować im jak najwięcej gier sportowych żeby mogli się przy tym sporo poruszać. Ja ze swoich lat młodzieńczych najlepiej pamiętam szachy, nawet wycinało się z bloków i kartonów figury. Radziliśmy sobie jak mogliśmy.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB