Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Na Sygnale!

2014-03-21 10:57:53 (ost. akt: 2014-03-21 11:06:47)

Autor zdjęcia: OSP Orzysz

Kolejne interwencje odnotowali orzyscy strażacy w minionym tygodniu

Wiatr łamie kolejne drzewa

Wiejący wiatr już wielokrotnie stawiał na nogi orzyskich strażaków. 15 marca ok. godz. 14.12 wyjechali, aby usunąć z drogi przewrócone drzewo na trasie Orzysz - Giżycko. Tego samego dnia do powalonego drzewa wyjechali ponownie, tym razem na trasę Orzysz - Ełk.
Na zdjęciach strażacy usuwają resztki złamanego drzewa w miejscowości Grądy.

źródło: OSP Orzysz

Domu w Pilchach nie udało się uratować

Ok. godz. 20.40 w czwartek 13 marca dwa zastępy z OSP Orzysz zostały wezwane do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Pilchy w gminie Pisz. Gdy zastępy dotarły na miejsce zdarzenia pożarem objęty był cały dom. Akcja gaśnicza była utrudniona ponieważ w budynku znajdowała się butla gazowa. Mieszkańcy budynku opuścili go przed przybyciem służb ratowniczych. Jedna z tych osób doznała rozległych poparzeń i została przetransportowana do szpitala w Piszu.
Prawdopodobną przyczyną pożaru była wada użytkowanego w budynku kominka.
W działaniach brało udział 11 strażaków z Orzysza oraz zastępy z JRG Pisz, OSP Rostki, OSP Drygały oraz 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego.

źródło: OSP Orzysz

Spłonęła przyczepa z sianem

W środę 12 marca ok. godz. 14.30 trzy zastępy strażaków (1 z Wojskowej Straży Pożarnej oraz 2 z OSP Orzysz) wyjechały do pożaru siana na przyczepie, do którego doszło na trasie Orzysz - Góra. Strażacy dość szybko opanowali ogień, jednak, aby całkowicie ugasić pożar musieli rozrzucić i przelać wodą palące się siano. Działania strażaków zakończyły się ok. godz. 16.30.

źródło: OSP Orzysz

Wypadek na szesnastce

Ok. godz. 20 we wtorek 11 marca doszło do wypadku na trasie Orzysz - Ełk pod Rostkami. Kierowca dostawczego Mercedesa jadący od strony Ełku uderzył w wybiegającego z lasu dzika. Po zderzeniu zatrzymał się i wysiadł z pojazdu, aby zobaczyć, czy samochód nadaje się do dalszej jazdy. W tym momencie w stojący pojazd uderzył samochód osobowy jadący także od strony Ełku. Trzy osoby podróżujące samochodem osobowym zostały poszkodowane. Na miejscu zdarzenia pracowały trzy zastępy straży pożarnej (dwa z OSP Orzysz oraz jeden z JRG Pisz) dwie karetki pogotowia oraz policja. Droga na trasie Orzysz - Ełk była całkowicie zablokowana przez ok. 2 godziny. Przez kolejne dwie ruch odbywał się wahadłowo.

źródło: OSP Orzysz

Ludzka bezmyślność nie zna granic

W ostatnich dniach strażacy z OSP Orzysz kilkakrotnie interweniowali gasząc potężne obszary suchych traw. Trawy paliły się między innymi w okolicach Nowych Gut, Mikosz, Poligonu Wojskowego oraz Pianek. Takie pożary niepotrzebnie podrywają na nogi ochotników, którzy na ten czas muszą oderwać się od innych zajęć oraz generują wysokie koszty, które musimy ponieść jako podatnicy.

źródło: OSP Orzysz
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB