Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Pięć kolejnych interwencji odnotowali orzyscy strażacy w minionym tygodniu

2014-03-14 11:00:00 (ost. akt: 2014-03-13 23:25:11)

Autor zdjęcia: OSP Orzysz

We wtorek ok. godz. 8.45 ktoś zauważył kłęby dymu wydobywające się z okolic kompleksu garażowego przy ul. Osiedle Robotnicze / Kajki. Profilaktycznie powiadomił straż pożarną.

Strażacy po dotarciu we wskazane miejsce stwierdzili, że pracownicy Zakładu Robót Publicznych palą gałęzie. Pracownicy zostali pouczeni o konieczności powiadomienia straży pożarnej przed rozpaleniem ogniska.
W czwartek syrenę strażacką można było usłyszeć dwukrotnie. W godzinach przedpołudniowych zostali wezwani do usunięcia plamy oleju na ul. Giżyckiej. Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy ustalili, ze substancja wylana na drogę nie jest niebezpieczna i nie zachodzi konieczność jej neutralizacji. Droga została jednak zabezpieczona do czasu przyjazdu oficera operacyjnego z PSP Pisz oraz przedstawiciela zarządcy drogi. Po przekazaniu zarządcy postanowienia o przekazaniu miejsca zdarzenia działania zostały zakończone.
Około godziny 19 strażacy wyjechali ponownie. Do służb ratunkowych dotarła informacja o próbie samobójczej jednego z mieszkańców Orzysza. W asyście Policji, przy użyciu specjalnego narzędzia strażacy weszli do zamkniętego od wewnątrz mieszkania, uwolnili poszkodowanego po czym przekazali go ratownikom pogotowia z Orzysza.
W niedzielę, 9 marca po godz. 14 zastęp ratowników udał się do miejscowości Kwik, gdzie palił duży obszar nieużytków. W działaniach brali również udział strażacy z PSP Pisz oraz OSP Nowe Guty. Tego samego dnia o godz. 23.25 dyżurny PSK w Piszu został powiadomiony o pożarze traw w okolicach miejscowości Pianki. Strażacy po dotarciu na miejsce stwierdzili, że palą się dwie pryzmy siana składowane w okolicach starego torowiska. Po kilkudziesięciu minutach pożar został ugaszony.

Mariusz Semenowicz


Bądź na bieżąco! Dołącz do nas na Facebooku!

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB