Poniedziałek, 19 października 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Aktywny Dzień Kobiet

2014-03-13 19:57:01 (ost. akt: 2014-03-13 17:19:22)

Autor zdjęcia: A. Ch.

W sobotę 8 marca na Sali widowiskowo-sportowej w Orzyszu odbył się IV Turniej Siatkówki z Okazji Dnia Kobiet, w którym udział wzięły drużyny w kategorii Gimnazjum oraz Open.

Rywalizacja była zacięta, w różnych stopniach umiejętności nasze zawodniczki oraz zawodnicy przebrani za kobiety sunęli prosto do wygranej. W kategorii Gimnazjum najlepsza okazała się drużyna dziewczyn z Gimnazjum nr 1 Pisz, zajmując pierwsze miejsce i zdobywając nagrodę dla najlepszego zawodnika przez Patrycję Dudę. Natomiast nasze zawodniczki z Orzysza zajęły czwarte miejsce, ale za to uśmiechem na twarzy.

W kategorii Open była zacięta rywalizacja o wygraną IV Turnieju Siatkówki, ponieważ aby wyłonić zwycięzcę 8 drużyn musiało stoczyć walkę. Po ciężkiej pracy i zmaganiach zawodniczek udało się wyłonić zwycięzcę turnieju w kategorii Open. W finale spotkały się dwie drużyny z Pisza oraz z Gminy Wydminy. Ich mecz był niezwykle interesujący, ponieważ gra była na
wyrównanym poziomie, ale jednak po długim oczekiwaniu drużyna z Pisza wygrała turniej z wynikiem 2:1 i zajęła pierwsze miejsce. MVP meczu została zawodniczka z Pisza – Karolina Kołakowska.

Orzyszanki w kategorii Open zajęły 4 ostatnie miejsca. Na zakończenie IV Turnieju Siatkówki z okazji Dnia Kobiet przemówił burmistrz Orzysza Tomasz Sulima, który podziękował wszystkim zawodniczkom za tak wspaniałe i emocjonujące zmagania. Na koniec dnia odbyło się losowanie nagród dla zawodniczek, które ufundował MOSiR. Mamy nadzieję, że takich zawodów na tak wysokim poziomie będzie coraz więcej!

KATEGORIA GIMNAZJUM:
1. Gimnazjum nr 1 Pisz
2. Sam. Gimnazjum Pisz
3. UKS Promień Wydminy
4. Gimnazjum Orzysz

Najlepsza zawodniczka: Patrycja Duda (Gimnazjum nr 1 Pisz)

KATEGORIA OPEN:
1. Pisz
2. Gmina Wydminy
3. II LO Pisz
4. Łomża
5. LO Team
6. X-Team
7. MSAL
8. Po Prostu LO

Finał:
Pisz – Gmina Wydminy 2:1

Półfinały:
Łomża – Gmina Wydminy 1:2
II LO Pisz – Pisz 0:2

O miejsce 3:
II LO Pisz – Łomża 2:1

O miejsce 5:
LO Team – X-Team 2:0

O miejsce 7:
Po Prostu LO – MSAL 0:2

Najlepsza zawodniczka: Karolina Kołakowska (Pisz)Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB