środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Wspaniała zabawa i szczytny cel na Balu Charytatywnym w Orzyszu

2014-02-06 16:00:00 (ost. akt: 2014-02-05 10:37:04)
Sala bankietowa w Domu Rekolekcyjnym Caritas w Orzyszu

Sala bankietowa w Domu Rekolekcyjnym Caritas w Orzyszu

Autor zdjęcia: (źródło: www.caritasorzysz.pl)

W sobotę w Domu Rekolekcyjnym Caritas Diecezji Ełckiej w Orzyszu odbył się już dziewiąty Bal Charytatywny organizowany wspólnie przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa i Dom Kultury w Orzyszu.

Na to ważne wydarzenie towarzyskie w Orzyszu przybyło kilkadziesiąt par. Wśród zaproszonych przez dyrektor Domu Kultury Beatę Szymankiewicz i księdza proboszcza parafii NSPJ ks. Janusza Warycha znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, biznesu i kultury. Wśród gości nie zabrało również działaczy społecznych i politycznych. Zaproszono również redaktora naczelnego „Obywatela Orzysza”, więc z radością udałem się na bal. Szczytny cel, wspaniali goście, cudowna atmosfera — jednym słowem piękny bal.
Po przemówieniach powitalnych zobaczyliśmy fotorelację z wypoczynku zorganizowanego w minione wakacje za pieniądze zebrane podczas ubiegłorocznego balu. Prezentację przygotował pan Jacek Foszczyński. Potem lampka szampana i zaczęła się zabawa! Wspomniana impreza ma przede wszystkim charytatywny charakter, a tradycją balu jest wielka aukcja prac artystów i specjalnych darów przekazanych przez znane osoby. W tym roku na licytację przeznaczono różne przedmioty, wśród których znalazły się m.in. biżuteria, piękny rycerski miecz, przepiękny obraz oraz ikona. Licytacja była bardzo zacięta i dzięki niej udało się zgromadzić dość pokaźne fundusze. Nawet nasza redakcja wylicytowała całkiem stylowy wieszak. W końcu goście, którzy nas odwiedzają będą mogli swoje płaszcze wygodnie powiesić na eleganckim wieszaku. Oprócz aukcji prowadzono również sprzedaż losów loteryjnych, masek karnawałowych oraz kwiatów róży, które panowie chętnie kupowali swoim partnerkom. Do tańca przygrywał fajny zespół z Pisza, a stoły wręcz uginały się pod pokaźną ilością fantastycznego jedzenia przygotowanego staraniem pań i panów z parafii NSPJ. Ks. Janusz Warych dziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie balu. Do tych podziękowań dołączam również swoje, a szczególnie ciepłe słowa kieruję w stronę organizatorów, którzy pięknie przygotowali całą oprawę.

Poprosiłem organizatorów, aby jeden z przedmiotów aukcji został przekazany dla naszych czytelników, którzy też pewnie zechcą wesprzeć szczytny cel wypoczynku dzieci z ubogich rodzin. Otrzymaliśmy i niniejszym przekazujemy do licytacji kurs nurkowania — wspaniała okazja dla tych, którzy chcieliby na własne oczy zobaczyć co kryją podwodne przestworza. Ogłaszamy więc licytację wspomnianego kursu. Jeden z naszych czytelników zaoferował już za ten kurs 200 zł., a więc cena wywoławcza 200 zł. Do 15 lutego czekamy na zgłoszenia. Dzwońcie pod numer (87)425-12-18 lub przyślijcie nam maila na adres obywatel.orzysza@wm.pl ze swoją propozycją kwoty i pomóżcie dzieciakom w spełnieniu ich marzeń! Mamy nadzieję, że osoba, która wygra licytację będzie miała podczas kursu w głowie myśl, jak wspaniale właśnie dzięki niemu bawią się dzieciaki na wycieczce. Przyjemne z pożytecznym!

Bardzo dobrze, że są wśród nas ludzie, którym zależy na pomaganiu tym, którym w życiu nie wiedzie się najlepiej. Dobrze, że są i tacy, którzy umieją się dzielić tym co posiadają. Wszyscy na balu byli szczęśliwi i uśmiechnięci, z pewnością również dlatego, że udało się pomóc grupie dzieci, która bez tej pomocy miałaby smutniejsze wakacje. Warto dbać o uśmiech dzieci, nawet jeśli nie uda się pomóc wszystkim.

Robert Kamiński – redaktor naczelny

Bądź na bieżąco! Dołącz do nas na Facebooku!

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ZZZ #1321868 | 178.36.*.* 11 lut 2014 02:39

  Ludzie skąd w Was tyle jadu ! Czy zawsze trzeba zdeptać to co dobre !Rzeczywiście Szymankiewiczowa od dziewięciu lat organizuje dla siebie bal, za który sama płaci, poświęca swój prywatny czas, potem jeszcze organizuje kolonie i opiekuje się nie swoimi dziećmi. A to dopiero ograniczona kobieta!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Jola #1321286 | 83.20.*.* 10 lut 2014 13:15

  Uważam, że zorganizowanie już po raz dziewiąty Balu Charytatywnego to ogromny sukces Pani Szymankiewicz i księdza Warycha. Na temat kreatywności dyrektora i pracowników Domu Kultury w Orzyszu mam bardzo dobre zdanie, a za przykład może służyć oferta proponowana przez tę instytucję (np. organizacja ferii zimowych- najciekawsza w okolicy. Proszę o obiektywizm.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Dziwne wrażenie #1318740 | 88.156.*.* 7 lut 2014 11:20

  Odnoszę dziwne wrażenie że nie wszyscy do końca wiedzą co mówią Pani Szymankiewicz już od dawna zapomniała co to kreatywność i rozwój intelektualna młodzieży , jest ograniczona maksymalnie niestety nie tylko prze finanse. Osobiście mam wątpliwą przyjemność z nią czasami pracować i nie jest to ani profesjonalne ani przyjemne . Niestety to zdanie wielu osób a to że o tym się głośno nie mówi świadczy tylko o tym że to nic nie zmieni . Oby nastąpiły zmiany

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Sprawiedliwy #1318696 | 178.36.*.* 7 lut 2014 10:36

  Orzyszaninie malkontencie rozejrzyj się wokół siebie, nie szukając daleko oferta ferii zimowych i setki uśmiechniętych, radosnych dzieciaków, nie wspomnę o innych działaniach! Brawo P. Beato mam nadzieję ,że w tym roku uda Wam się zabrać większą liczbę dzieci na kolonie. dziękujemy za to co Pani robi. Tak trzymać i nie przejmować się anonimowym Orzyszaninem!!! Życzę dużo sił i wytrwałości.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Gość #1318564 | 79.184.*.* 7 lut 2014 08:22

  Taki komentarz to chyba jest poniżej poziomu, jak dobrze słyszałem to uczestnicy płacili za wstęp - a nie dom kultury. Pani Beato tak trzymać i nie przejmować się takimi prymitywnymi komentarzami, robić swoje! Wszystkim się nie dogodzi a szczególnie tym którzy nic nie robią!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (8)