Poniedziałek, 21 września 2020. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Zagrożenie pożarowe w Dąbrówce

2014-01-15 09:51:11 (ost. akt: 2014-01-15 10:48:25)
Piec, do którego rozpalenie użyto płynu łatwopalnego

Piec, do którego rozpalenie użyto płynu łatwopalnego

Autor zdjęcia: Mieczysław Żebrowski

W dniu 13.01.2014 r. w osadzie Kępa, należącej do sołectwa Dąbrówka, doszło do zagrożenia pożarowego. Lokator, chcąc rozpalić ogień w trzonie kuchennym, użył w tym celu benzyny. Brak wyobraźni rozpalającego ogień w kuchni doprowadził do zajęcia płomieniem środka łatwopalnego, znajdującego się w butelce na podłodze.

Na szczęście płomienie udało się opanować i ugasić przez samego rozpalającego, dzięki czemu nie doszło do poważnego pożaru, w którym mógł spłonąć cały dom.
Na miejsce zdarzenia przyjechały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, a także orzyska Policja. Strażacy OSP dopełnili formalności dotyczących spisania protokołu w zaistniałym zdarzeniu. W chwilę później poinformowali lokatorów o zrobieniu przeglądu instalacji elektrycznej, a także przeglądu dotyczącego przewodów kominowych.
Strażacy jak również Policja poinformowali lokatorów, że na czas remontu mieszkania, lokatorzy powinni opuścić mieszkanie. Że w zaistniałych warunkach nie da się egzystować. Warunki te mogą być szkodliwe dla ich zdrowia. Na koniec został wręczony lokatorom mandat w wysokości 500 zł, do którego wydania jest uprawniona Policja jak również Państwowa Straż Pożarna.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB