Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

OSP pracuje pełną parą!

2014-01-14 07:44:42 (ost. akt: 2014-01-14 07:55:52)

Autor zdjęcia: OSP Orzysz

Miniony tydzień nie należał do spokojnych, a Ochotnicza Straż Pożarna Orzysz miała pełne ręce roboty.

We wtorek 7 stycznia ok. godz. 18.00 doszło do groźnej kolizji na drodze krajowej nr 63 Orzysz-Pisz. Jadący od strony Pisza samochód Fiat Brawa uderzył w drzewo, które na wskutek gwałtownego wiatru przewróciło się wprost na drogę. Pojazd został poważnie uszkodzony, a kierowca trafił do szpitala w Piszu. Orzyscy strażacy zabezpieczyli zniszczony samochód i usunęli z drogi przeszkodę, a podczas trwania czynności wyjaśniających kierowali ruchem. Drogę była znów przejezdna około godziny 20.00.

Kolejną akcją ratunkową, w której brali udział nasi strażacy, był pożar budynku mieszkalnego przy ul. Wojska Polskiego w Orzyszu, do którego doszło 7 stycznia w godzinach nocnych. Dokładniejsze informacje znajdą państwo na następnej stornie tego wydania „Obywatela Orzysza”.

Do kolejnego poważnego wezwania Strażacy wyjechali w środowe popołudnie. Około 15.20 ratownicy z OSP Orzysz i WSP Orzysz oraz podnośnik hydrauliczny wyjechały do Szwejkówka, gdzie doszło do zadymienia poddasza budynku mieszkalnego. Na miejscu okazało się, że zadymienie to było skutkiem nieszczelności otworu dymowego. Natychmiast przewietrzono wszystkie pomieszczenia i dokonano pomiaru stężenia tlenku węgla. Po dotarciu na miejsce oraz przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że zadymienie jest skutkiem nieszczelnego otworu dymowego. Po przewietrzeniu pomieszczeń oraz dokonaniu pomiarów stężenia tlenku węgla działania zostały zakończone.

A.R.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB