Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Święta przebiegły spokojnie… prawie

2014-01-09 13:15:01 (ost. akt: 2014-01-09 13:18:58)

Autor zdjęcia: redakcja

Za nami kolejne święta Bożego Narodzenia, które mamy nadzieje spędzili państwo w rodzinnym gronie. Mimo, że na wielu świątecznych stołach gościły napoje alkoholowe, to w tym roku okres świąteczny upłynął bez poważniejszych interwencji policji.

Służby porządkowe wzywane były głownie do interwencji przy sprzeczkach i nieporozumień oraz nielicznych przypadków zakłócenia ciszy nocnej. Mimo tak dobrych statystyk ogólnych musimy wspomnieć o przykrym zajściu, które miało miejsce jeszcze przed świętami.
W piątkowe popołudnie 20 grudnia w centrum miasta Orzysz doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem pieszego. 66-letnią kobietę na przejściu dla pieszych potrącił samochód marki Toyota Avensis. Kobietę przewieziono do szpitala, a policjanci wyjaśniają przyczynę i okoliczności wypadku. Funkcjonariusze z Orzyskiego posterunku Policji, w taki sposób przedstawiają tą sytuacje:
„W dniu 20 grudnia 2013r. patrolujący ulice funkcjonariusze zauważyli stojący w nietypowy sposób na chodniku samochód osobowy. Na miejscu zastano kobietę oraz kierowcę samochodu. Ustalono, że w centrum miasta 66 letnia Alicja D. mieszkanka Orzysza przechodziła przez przejście dla pieszych. W pewnym momencie jadący od ulicy Rynek w kierunku ul. Wojska Polskiego samochód potrącił będącą na przejściu kobietę. Z uwagi na obrażenia, kobietę przewieziono do szpitala w Piszu. Badanie stanu trzeźwości kierującego Jana Z. wykazało, że był trzeźwy. W chwili obecnej w dalszym ciągu trwają czynności mające na celu ustalenie dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia.”

Dziś, kiedy cały kraj żyje wypadkiem w Kamieniu Pomorskim, gdzie poszkodowani byli również piesi, apelujemy o rozwagę zarówno do kierowców, jak i osób korzystających z chodników.

Dawid Zajkowski

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB