Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Przystanek rozpaczy

2013-12-03 19:10:48 (ost. akt: 2013-12-05 14:44:57)
Przystanek autobusowy w Orzyszu wymaga natychmiastowej naprawy

Przystanek autobusowy w Orzyszu wymaga natychmiastowej naprawy

Autor zdjęcia: Dawid Zajkowski

Orzysz nie jest miastem pozbawionym życia — jest położony na trasach prowadzących na Litwę i Białoruś dzięki czemu stał się on dla podróżujących jednym z przystanków na tym szlaku. Zauważalny jest też stały przypływ mieszkańców, urzeczonych malowniczym krajobrazem, historią, albo po prostu spokojem, jaki tu panuje. Nasze miasto wciąż się rozwija — powstają nowe budynki mieszkalne, supermarkety i mniejsze sklepy pojawiają się jak grzyby po deszczu, inwestycja goni inwestycję. Można by się sprzeczać, czy fundusze na te cele są w pełni wykorzystywane, a tempo rozwoju jest zadowalające, ale to temat na inny artykuł. Zajmijmy się tym, co bezdyskusyjnie wymaga interwencji.

Do Orzysza można dostać się samochodem, lub autobusem. Mimo poprawy jakości usług świadczonych przez przewoźników państwowych i prywatnych, dużo do życzenia pozostawia stan przystanku autobusowego, z którego korzystamy. Znajdujący się w centrum naszego pięknego miasta przystanek nie budzi zaufania, czy zachwytu. Warto dodać, że jest to główne miejsce postoju autobusów, a tym samym wizytówka naszego miasta, pierwsza rzecz, którą widzi podróżny, przyjeżdżający do Orzysza autobusem. Jeśli przyjąć, że zasada „pierwszego wrażenia” odnosi się nie tylko do nowo poznanych osób, ale również do nowych miejsc, to jesteśmy na przegranej pozycji.
Ze względu na swą rolę, przystanek powinien świecić czystością i zachęcać do częstszych podróży w nasze strony. Mimo remontu przeprowadzonego na przystanku w ostatnim czasie (nowe blaszane zadaszenie), jego wygląd wciąż pozostawia dużo do życzenia. Na naprawę, lub wymianę czekają jeszcze ściany przystanku, osłaniające nas przed deszczem i wiatrem oraz, najważniejszy chyba element przystanku — ławki. Ciężko znaleźć ławkę, która nadaje się do odpoczynku, bo każda z nich ma jakiś defekt, a często są one po prostu niewyobrażalnie brudne.
-Przystanek jest naprawiany sukcesywnie przez pracowników Zakładu Robót Publicznych w Orzyszu. Kolejny już raz planowana jest wymiana zniszczonych szyb bocznych – poinformował nas Tomasz Sulima, burmistrz miasta Orzysz. Szkoda jednak, że owa sukcesywność realizowana jest w żółwim tempie…
Warto zastanowić się, co doprowadziło do takiego stanu sprawy. Na stan wiaty na pewno wpływa pogoda, ale większym problemem okazują się wandale.
-Wiata jest niszczona przez wandali. Myślę, że nie są to przyjezdni, lecz mieszkańcy Orzysza- dodaje burmistrz. Na pogodę wpływu nie mamy, ale na zachowanie lokalnych „artystów podwórkowych” na pewno. Wystarczy, że powiadomimy policje, jeśli zobaczymy wandali w akcji. Z pewnością nie rozwiąże to problemu niszczejącego przystanku od razu, ale małymi krokami możemy dojść do poprawy jego stanu.


Dawid ZajkowskiPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zenon kuciejczyk #1267006 | 99.248.*.* 10 gru 2013 17:50

  wylapac wandali wykorzystac kamerke reszte zalatwi policja

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Andy #1266101 | 5.60.*.* 9 gru 2013 16:37

  Komunikacja PKS do bani.Brak skomunikowania z Bialegostoku

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ? #1262472 | 217.96.*.* 5 gru 2013 14:57

  Nie szanują to postawić słupek napisem PKS

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz