Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Wycieczka do wypadku

2013-10-23 11:15:09 (ost. akt: 2013-11-11 16:08:21)

W środę 16 października na ul. Giżyckiej miał miejsce wypadek. Autobus jadący z Giżycka w stronę Warszawy uderzył w budynek, wcześniej przebijając okalające obiekt barierki.


Pojazdem jechało 55 osób, w tym 50 nastolatków z Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Przyczyny wypadku są jeszcze nieznane, jeszcze trwają prace wyjaśniające.
Do wypadku doszło w godzinach porannych, gdy wszyscy jeszcze spali. Autokar zjeżdżający w dół ze stromego odcinka jezdni, nieoczekiwanie wypadł z drogi i przebił barierki tuż przy zakręcie. Uderzenie wytraciło siłę impetu, spowalniając pojazd, po czym otarł się o ścianę budynku. Pasażerom autokaru na szczęście nic się nie stało, w chwili zdarzenia część jeszcze spała, wyszli o własnych siłach. Istnieją jedynie domysły podające przyczynę wypadku. Najprawdopodobniej kierowca jechał za szybko i nie zdołał zwolnić przed ostrym zakrętem. Niezaprzeczalny jest fakt trzeźwości kierowcy, jak podaje Rzecznik Prasowy Powiatowej Komendy Policji w Piszu.
To nie pierwszy wypadek w tym miejscu, już kilku krotnie w lokalu na ul. Giżyckiej zatrzymywały się różne pojazdy. Ślady pozostawiane na murze pokazują jak dużo szczęścia mieli w tym wypadku lokatorzy. Konstrukcja budowli nie ucierpiała. Wymianie ulegnie jedynie jedno okno, wepchnięte do wewnątrz.
Jak zapewnia Burmistrz Orzysza Tomasz Sulima, urząd miasta wystąpił do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o zamontowanie na łuku ul. Giżyckiej mocniejszych barierek. Czy to wystarczy, czas pokaże. Na razie trzeba wierzyć, w trzeźwość umysłu kierowców jadących tym odcinkiem.
Dawid Zajkowski


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB